Cellulit tłuszczowy

Cellulit tłuszczowy pojawia się szczególnie u osób, które mają problemy z otyłością. Jego wygląd to nieestetyczne dziurki oraz nierówności skóry. Dość trudno jest go zwalczyć. Warto jednak postarać się o to. Czasem efekt może nie być całkowity, stuprocentowy jednak znacznie poprawi się wygląd naszej skóry.

Nowoczesna terapia antycellulitowa - sprawdź teraz »

Gdzie występuję cellulit tłuszczowy

Ten rodzaj pomarańczowej skórki jest zauważalny głównie na biodrach, udach, pośladkach, brzuchu. Może wystąpić również pod kolanami i na łydkach. Cellulit tłuszczowy jest związany głównie z wagą ciała. Często pojawia się u kobiet otyłych lub takich, których waga nagle szybko wzrosła. Ten rodzaj cellulitu nie jest bolesny przy dotyku skóry. Jest zauważalny kiedy naciśniemy na skórę. Wtedy pojawiają się na niej wybrzuszenia oraz wgłębienia.

Jak można rozpoznać czy mamy cellulit tłuszczowy

Najprostszym sposobem na rozpoznanie tego czy mamy cellulit wodny czy tłuszczowy jest ściśnięcie fałdu na skórze. Jeżeli zobaczymy wtedy grudki i odczujemy ból oznacza to, że mamy cellulit lipidowy.

Co jest przyczyną powstania cellulitu tłuszczowego?

Cellulit tłuszczowy powstaje głównie jako efekt nagromadzenia w naszym organizmie tłuszczu. Warto go spalić regularnie uprawiając sport oraz zastosować dietę z małą ilością niskokaloryczną z małą ilości tłuszczu.

Sposoby na cellulit tłuszczowy

Dobrym sposobem na cellulit tłuszczowy jest bieganie. Wszelkie sporty statyczne jak np. gra w golfa odpadają. Korzystnie na cellulit tłuszczowy wpływa również chodzenie po górach bo pomaga w szybkim spalaniu kalorii. Dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu tłuszczowego może być również jogging, tenis, rower, marsz lub jazda na rolkach. Na wysmuklenie i ujędrnienie sylwetki bardzo dobrze robi pływanie. Oprócz tego na cellulit tłuszczowy warto stosować sprawdzony i skuteczny sposób, który działa od wewnątrz w formie tabletek cellinea. Kobiety, które wypróbowały ten środek stwierdziły, że różnice na skórze zauważyły już po kilku tygodniach stosowania tego środka. Skóra stała się gładsza i jędrniejsza.

Kosmetyki na cellulit tłuszczowy

Pomocne w walce z cellulitem tłuszczowym są masaże oraz kosmetyki z dużą zawartością kofeiny, alg, wyciągu z bluszczu. Przez gabinety kosmetyczne są oferowane zabiegi takie jak laserowe usuwanie cellulitu. Jest to metoda dość droga i nie zawsze przynosi zadowalający rezultat.

Jak powstaje cellulit tłuszczowy

Cellulit tłuszczowy nazywany inaczej lipidowym powstaje w wyniku nie prawidłowego metabolizmu w warstwach głębokich skóry właściwej. Jeżeli tkanka łączna jest osłabiona do dochodzi do przyrastania tkanki tłuszczowej w wyniku magazynowania energii oraz nie potrzebnych produktów przemiany materii. Tkanka tłuszczowa rozmieszcza się nierównomiernie i tworzy nieestetyczny defekt. Ma najczęściej postać luźną, miękką. Cellulit tłuszczowy dotyczy najczęściej kobiet z nadwagą, otyłych.

Cellulit tłuszczowy powstaje kiedy w skórze oraz tkankach nagromadzana jest duża ilość kwasów tłuszczowych. Z nich tworzone są trójglicerydy. Zwykle podlegają one rozkładowi i są wysalane z organizmu. Jeżeli to tego nie dojdzie stopniowo zaczynają gromadzić się w komórkach i z czasem powstaje cellulit lipidowy.

Na celulit Na cellulit
Uwaga! Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak... »
Na cellulit
Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak

A tutaj są środki (żele i tabletki) na cellulit