Cellulit wodny

Cellulit wodny wygląda dość nieestetycznie podobnie jak tłuszczowy. Powstaje w efekcie zmian hormonalnych jakie zachodzą w kobiecym organizmie z powodu różnych sytuacji. Cellulit wodny można zauważyć u kobiet, które są młode i szczupłe i stosują tabletki antykoncepcyjne. Tabletki antykoncepcyjne powodują zatrzymanie wody w organizmie. Negatywnym rezultatem terapii hormonalnej jest cellulit wodny. Cellulit wodny powstaje gdy woda oraz tłuszcz odkładają się w naszym organizmie. Jest to inaczej rezerwa ustroju. Jest ona większa u kobiet w razie ciąży czy karmienia piersią. Przed miesiączką woda i tłuszcz przesuwaj się w kierunku zewnętrznej warstwy skóry. Z tego powodu cellulit jest bardziej widoczny zanim mamy okres. Po miesiączce ta nadwyżka jest usuwana. Zaburzenia cyklu hormonalnego mogą być powodem pojawienia się cellulitu. Cellulit wodny może powstawać również jako efekt siedzącego trybu życia oraz kłopotów z krążeniem krwi i limfy. Efektem cellulitu wodnego może być poczucie ociężałym nóg, nieregularność na powierzchni skóry. Cellulit wodny można zaobserwować głównie na udach, ramionach czy łydkach.

Jak się pozbyć cellulitu wodnego

Najprostszym sposobem na pozbycie się cellulitu wodnego jest odstawienie antykoncepcji, która mogła go wywołać albo zmiana antykoncepcji np. na plastry. Cellulit wodny leczy się łatwiej niż tłuszczowy. Jeśli nie chcemy zmieniać metody antykoncepcji trzeba zadbać o swoją dietę, używać mniej soli oraz produktów, które zatrzymują wodę w organizmie takich jak ryż. Warto również zrezygnować z ciasnych ubrań oraz noszenia butów na wysokim obcasie.

Sposoby na cellulit wodny

Na szczęście cellulit wodny jest łatwiejszy w leczeniu niż cellulit tłuszczowy. Warto jak najszybciej podjąć jego leczenie. Jest to cellulit, który mniej widać. Jest on widoczny tylko podczas ściśnięcia skóry przy siedzeniu czy wykonywaniu aktywnych ćwiczeń.

Na początku warto postarać się wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą powodować pojawienie się cellulitu na udach, brzuchu czy innych miejscach pod postacią grudek czy fałdek. Na początku trzeba odstawić antykoncepcje doustną, starać się unikać chodzenia na wysokich obcasach i najlepiej zakładać je tylko przy wyjątkowej okazji. Warto również pomyśleć o zmianie diety. Najlepiej, żeby nie zawierała ona soli i sztucznych konserwantów.

Dobrym sposobem na cellulit wodny są masaże ujędrniające i relaksujące oraz codzienne regularne ćwiczenia. Można również pomyśleć o walce z cellulitem wodnym od wewnątrz w sprawdzony sposób to znaczy stosując tabletki cellinea. Kobiety, które jest stosowały są zadowolone z rezultatów działania. Tabletki cellinea są polecane również przez ekspertów, specjalistów jako skuteczny środek na walkę z cellulitem. Można ich używać również w przypadku cellulitu mieszanego to znaczy połączenia jego wodnej i lipidowej formy. Przede wszystkim jednak, należy walczyć ze szpecącym wrogiem od wewnątrz, czyli przyjmować sprawdzone suplementy diety – jak chociażby zalecane zarówno przez specjalistów, jak i przez „zwykłe” kobiety, zbilansowane i naprawdę skuteczne pigułki Cellinea. Podobnie należy zresztą postępować z cellulitem mieszanym, który jest połączeniem wodnej i lipidowej (tłuszczowej) skórki pomarańczowej.

Sposób na cellulit wodny

Są tabletki, które umożliwiają walkę z cellulitem wodnym od wewnątrz. Efekt działania cellinea. można zauważyć już po kilku tygodniach. Cellulit zanika a Ty możesz cieszyć się gładką i piękną skórą. Cellinea może być dobrym uzupełnieniem zewnętrznej pielęgnacji skóry z cellulitem. Przy cellulicie wodnym stosuj również odpowiednią pielęgnację kosmetykami antycellulitowymi oraz masaże.

Kto ma problemy z cellulitem wodnym

Cellulit wodny często występuje u kobiet, które nie mają problemów z nadwagą. Mimo zgrabnej sylwetki krępują się one przed założeniem bikini czy szortów w czasie lata bo skóra na udach oraz pośladka nie jest jędrna i gładka. Jest to spowodowane problemami hormonalnymi lub kłopotami z krążeniem. Często cellulit dotyka kobiet, które mają problem puchnących i ciężkich nóg. Taki objaw często występuje razem z pojawieniem się cellulitu. Jeżeli poznamy przyczynę pojawienia się cellulitu łatwiej będzie go zlikwidować. Warto zadbać o regulacje gospodarki hormonalnej organizmu. Jeżeli bierzesz tabletki antykoncepcyjne warto skonsultować się się z ginekologiem na temat ewentualnej zmiany metody antykoncepcji. Trzeba też zadbać o odpowiednie krążenie i zmianę diety. Jeżeli to nie pomaga spróbuj innych sprawdzonych sposobów na cellulit

Dieta przy cellulicie wodnym

Bardzo często cellulit wodny pojawia się u kobiet, które dużo solą. Warto więc ograniczyć w kuchni jej używanie. Warto również pamiętać, że sól znajduje się również w wędlinach, serach, przekąskach. Warto więc z nich zrezygnować. Warto przy kłopotach z cellulitem wodnym jeść dużo owoców, warzyw, nasion, orzechów, ryb, kiełków. Potrawy możesz przyprawiać imbirem, karakumą, kolendrą. Warto pić dużo wody. Najlepsza przy cellulicie wodnym jest woda z cytryną. Ona pomaga w oczyszczeniu organizmu. Zdrowe są również soki i herbatki owocowe, warzywne, ziołowe. Szczególnie herbata z pokrzywy zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie.

Jak można polepszyć krążenie w organizmie przy problemach z cellulitem

Nie wskazane dla Twoich nóg są rzeczy które uciskają czyli wąskie spodnie, skarpetki, podkolanówki z gumkami. One sprzyjają cellulitowi uciskając na ciało. Nie wskazane jest również za ciasne obuwie. Jeśli nosimy za ciasne buty możemy mieć duże kłopoty z krążeniem. Warto dać odpoczynek swoim nogom. Jeśli długo stoimy mogą pojawić się obrzęki. Warto robić przerwy w pracy i zmieniać często pozycje. Warto uprawiać sport, dużo się ruszać, gimnastykować, wychodzić po schodach a nie jechać windą jak tylko się da. Szczególnie wskazane dla osób z cellulitem wodnym jest pływanie lub jazda na rowerze.

Na celulit Na cellulit
Uwaga! Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak... »
Na cellulit
Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak

A tutaj są środki (żele i tabletki) na cellulit