Leczenie cellulitu

Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu postaraj się zmienić swoją dietę. U kobiet, które były otyłe i straciły na wadze zmniejszył się również cellulit. Sama dieta nie wystarczy jednak, aby pozbyć się cellulitu. Potrzeba zadbać o codzienne, regularne ćwiczenia, aktywność fizyczną. Dieta, która zawiera mało kalorii oraz trening siłowy i aerobowy pomogą zlikwidować pomarańczową skórkę i podskórną tkankę tłuszczową.

Nowoczesne leczeniu problemów z cellulutem- sprawdź teraz »

Niestety pod wpływem samej utraty masy ciała komórki tłuszczowe nie cofną się do warstwy skóry właściwej. Z tego powodu potrzebny kobietom z cellulitem jest trening siłowy. On spowoduje, że zmniejszy się ilość tłuszczu podskórnego, który znajduje się nad warstwą mięśniową. Szczególnie ważne są ćwiczenia na mięśnie bioder, ud, pośladków. Jeżeli są one wiotkie i osłabione nierówności na zewnętrznej warstwie skóry są bardziej widoczne.

Główne zasady leczenia cellulitu

Naturalne metody leczenia cellulitu oraz te, które są stosowane w gabinetach medycyny estetycznej mają trzy główne cele. Pierwszy z nich to poprawa ukrwienia ciała. Do metod, które są na ten cel skierowane należą radiofrekwencja, karboksyterapia, krioterapia, masaże, endermologia, mezoterapia, body wrapin, aromoterapia, jonoforeza. Innym celem stosowania leczenia cellulitu jest zmniejszenie obrzęku, który pojawia się na skórze z pomarańczową skórką. W tym celu wykonywane są masaże, endermologia, mezoterapia, drenaż limfatyczny. Czasem w celu wyleczenia cellulitu potrzebne jest rozbicie tkanki tłuszczowej. Aby nastąpił taki efekt wykonywane są lipoliza, liposukcja, elektrolipoliza, kawitacja ultradźwiękowa, mezoterapia.

Wszelkie metody i zabiegi na cellulit powinny być dobierane w zależności od tego jaki rodzaj pomarańczowej skórki pojawił się na skórze i jaki jest stopień zaawansowania cellulitu.Najlepiej działać jak najszybciej już w momencie, kiedy zauważymy pierwsze oznaki cellulitu, ponieważ wtedy leczenie będzie bardziej skuteczne. Kiedy pojawił się czwarty stopień cellulitu właściwie nie jest możliwe doprowadzenie tkanki skórnej do stanu zupełnie normalnego.

Korzystne jest połączenie kilku metod w leczeniu problemów z pomarańczową skórką, ponieważ nie ma jednaj idealnej metody. Bez względy na rodzaj cellulitu połączenie kilku metod działania może przynieść zadowalające efekty. Jeżeli decydujemy się na leczenie cellulitu w gabinecie kosmetycznym warto zastosować różne zabiegi.

Masaż i nawilżanie skóry z cellulitem

Masaż ciała wpływa rozgrzewająco dzięki czemu tkanka łączna jest bardziej rozluźniona. Poprawa się również krążenie w organizmie krwi oraz limfy. Dzięki temu łatwiej są usuwane z organizmu toksyny. Masaż dobrze działa na cellulit, ponieważ po nim skóra staje się bardziej gładka. Ma również lepszy kolor. Postaraj się masować skórę zawsze wtedy, kiedy bierzesz prysznic. Najlepiej robić to w połączeniu z ciepłą wodą, która rozgrzeje skórę i poprawi krążenie w niej. Miejsca z cellulitem trzeba masować kolistymi ruchami szorstką gąbką albo specjalną rękawicą do kąpania. Taki masaż może działać jak peeling dzięki czemu skóra lepiej będzie wchłaniać substancje z kosmetyków. Prysznic poprawi odpowiednie nawilżenie skóry. Na koniec prysznica polewaj ciało naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. Dzięki temu Twoje naczynia krwionośne będą lepiej pracować.

Metody leczenia cellulitu w zależności od stopnia zaawansowania.

Kiedy kobieta ma pierwsze i drugie stadium cellulitu jest on widoczny wtedy, gdy ściśniemy fałd skóry palcami. W takim wypadku często wystarczą masaże ręczne lub kawitacja, mezoterapia czy endermologia.W początkowym stadium cellulitu nie zauważamy jeszcze zmian na skórze a leczenie ma spowodować poprawę ukrwienia tak, aby komórki miały dostarczoną większą ilość tlenu. Dzięki temu likwidowane są również obrzęki na skórze występujące przy cellulicie.

Endermologia to inaczej masaż skóry z cellulitem podciśnieniem. Dzięki takiemu masażowi poprawią się krążenie. Dobre efekty pojawiają się kiedy endermologię stosuje się w połączeniu z RF.RF doprowadza do rozgrzania skóry i powoduje przekrwienie tkanki. Zastosowany po tym zabiegu zimny laserem powoduje stymulacje komórek tłuszczowych. W celu uzyskania dobrych rezultatów zabiegi trzeba wykonywać systematycznie, regularnie, najlepiej w serii dziesięć zabiegów z częstotliwością 2 do trzech razy w tygodniu. Po takiej serii warto raz na pół toku ją powtarzać lub robić zabiegi podtrzymujące często np. raz w tygodniu. Zabiegi podtrzymujące raz w miesiącu mogą nie wystarczyć, aby podtrzymać oczekiwany efekt.

Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg , który polega na rozbijaniu komórek falą ultradźwiękową. Ta fala wywołuje tak zwaną kawitacje czyli rozerwanie w wyniku zmian ciśnienia. Nie każda kobieta może zdecydować się na taki zabieg. Osoba, która decyduje się na tą formę leczenia pomarańczowej skórki nie może być za bardzo szczupła. Kawitacja działa w środowisku płynnym. Oznacza to, że nie będzie widoczny jej efekt u osoby, która nie ma tłuszczu. Jeżeli chcemy uzyskać bardzo dobry efekt warto przed kawitacją wykonać radiofrekwencje czyli podgrzanie skóry. To spowoduje, że tłuszcz będzie lepiej uwodniony a kawitacja bardziej skuteczna. Kawitacje warto powtarzać co dwa, trzy tygodni.

Osoby szczupłe jeśli mają kłopoty z cellulitem lepiej, aby zdecydowały się na endermologię jeśli chcą leczyć cellulit w gabinecie kosmetycznym. Osoby, które są nieco tęższe mogą wykonać kawitacje ultradźwiękową. Warto to wiedzieć bo nie dla wszystkich osób można zastosować jedną metodą leczenia cellulitu. Dużo zależy od ich budowy ciała mimo,że mają jednakowy kłopot. Jeżeli decydujemy się na leczenie cellulitu w gabinecie kosmetycznym warto wybrać odpowiedni, który dysponuje różnymi urządzeniami.

Inną formą leczenia cellulitu w początkowych stadiach jest mezoterapia. Podczas tego zabiegu do skóry lub pod skórę podawane są różne preparaty takie jak koktajle witaminowe, wyciągi roślinne, kwas hialuronowy. W początkowej fazie dobrze działają koktajle zawierające kofeinę i kreatyninę. one poprawiają krążenie i działają na metabolizm. Najlepsze rezultaty osiągają panie, które stosują tą metodą raz na tydzień.

Leczenie cellulitu w wyższych stopniach zaawansowania wymaga zastosowania innych metod. Jeżeli oprócz pomarańczowej skórki występuje również nadmiar tkanki tłuszczowej trzeba zacząć działać szybko. Leczenie w tym przypadku powinno doprowadzić nie tylko do poprawienia krążenia, lecz również rozpuszczenia tłuszczu.

Jedną z metod stosowanych w takim przypadku jest kawitacja ultradźwiękowa. Polega ona na rozbijaniu komórek tłuszczowych ultradźwiękami. Można ją stosować jako samodzielną metodę na pozbycie się cellulitu lub łączyć z mezoterapią, endermologią, RF lub karboksyterapią.

Mezoterapia jest stosowana przy zaawansowanym stadium kiedy zmiany, pomarańczowa skórka są widoczne. Podczas mezoterapii podawane są środki lipolityczne to znaczy takie, które rozpuszczają tłuszcz, uszczelniają naczynia krwionośne oraz enzymy. W tym stopniu zaawansowania cellulitu mogą być również zauważalne zwłóknienia tkanki.

Kolejnym sposobem,aby pozbyć się cellulitu jest korboksyterapia. Podczas tego zabiegu pod tkankę podskórną wstrzykiwany jest dwutlenek węgla. On powoduje rozszerzenie naczynek, zwiększenia natlenienia a w efekcie odpowiedni metabolizm komórek. Można tutaj mówić o tak zwanym efekcie BOhra. Im większe stężenie CO2 tym łatwiej tlen jest oddawany w tkankach. Karboksyterapia jest to metoda, która działa również przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo i stosuje się ją również na trudno gojące się rany. Zalecane jest wykonywanie dziesięciu do piętnastu zabiegów dwa razy w tygodniu. Niestety jest to zabieg dość nieprzyjemny bo kobieta odczuwa ukłucie przed podaniem zimnego CO2. Jest to jednak zabieg dobrze działający przy bardziej zaawansowanym cellulicie. Niestety stosunkowo drogi.

Aby poprawić efekt działania przy wszystkich tych zabiegach można stosować wspomagająco endermologię.

Najgorsza i najtrudniejsza do wyleczenia sytuacja jest przy czwartym najbardziej zaawansowanym stopniu rozwoju cellulitu. Pojawiają się wtedy zwłóknienia i stwardnienia guzowate. Leczenia polega na ich rozbiciu jednak konieczna jest w tym celu duża ilość (dwadzieścia do pięćdziesięciu) zabiegów.

Inne metody leczenie cellulitu

Istnieje wiele metod, które mają w efekcie doprowadzić do zmniejszenie cellulitu. Można zdecydować się na liposukcje, wstrzykiwania kwasu hialuronowego w skórę w salonie kosmetycznym. Jeszcze innym sposobem jest terapia laserowa. Te metody są jednak dość drogie. Można również wybrać termoterapię czy maści lub zioła. Nie mają one jednak potwierdzonej naukowo skuteczności działania.

Czy tabletki na cellulit są skuteczne w działaniu

Badania wykazały, że tabletki na cellulit to dobra wewnętrzna forma walki z num. Działają od wewnątrz na organizm. Tabletki są najczęściej połączeniem ekstraktów roślinnych. Ich zadanie to wzmocnienie naczyń włosowatych, limfatycznych. Często osoby z cellulitem mają problem z krążeniem. Dzięki tabletkom poprawia się mikrokrążenie, przyśpieszony zostaje metabolizm tkanki tłuszczowej. Tabletki mogą również pomóc zlikwidować obrzęki nóg, poprawić wytrzymałość na wysiłek fizyczny. Tabletki na cellulit działają kompleksowo i wspierają zewnętrzne leczenie pomarańczowej skórki. Dzięki tak kompleksowemu działaniu tabletki są doskonałym wsparciem dla kuracji antycellulitowej.

Cellinea

Skutecznym środkiem na cellulit jest preparat cellinea. Te tabletki pomagają regulować metabolizm w komórkach tłuszczowych. Dzięki temu punkty styczności z tkanką łączną w skórze są bardziej elastyczne. Cellinea oddziałuje na cellulit już na poziomie komórkowym. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania poprawi się zdrowie Twoje skóry i stanie się ona gładsza. Zauważysz jędrność oraz lepszy wygląd zewnętrznej warstwy skóry już po kilku tygodniach stosowania.

Na celulit Na cellulit
Uwaga! Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak... »
Na cellulit
Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak

A tutaj są środki (żele i tabletki) na cellulit