Przyczyny cellulitu

Cellulit u kobiet tworzy się głównie z powodu hormonów. Przez jajniki wydzielane są estrogeny czyli żeńskie hormony płciowe. Pod wpływem ich działania w organizmie kobiety dokonują się różne zmiany. Między innymi pobudzony jest enzym, który umożliwia rozkład lipoprotein. One odpowiadają za przekształcanie tłuszczy do kwasów tłuszczowych i magazynowanie ich w organizmie. Cellulit może występować również u szczupłych kobiet jednak otyłość, nadmiar kilogramów i tkanki tłuszczowej nasilają go.

Sprawdź jak pozbyć się cellulitu bez względu na przyczyny »

Innym czynnikiem, który może spowodować powstanie cellulitu jest wiek. Maksymalna grubość skóry jest osiągalna u człowieka w wieku trzydziestu lat. Następnie występuje zmniejszanie się grubości oraz integralności struktury skóry. W efekcie następuje również rozluźnienie tkanki łącznej w skórze. Jest to efekt oddziaływania czasu na włókna kolagenowe oraz elastyczne. W wyniku tego procesu komórki tłuszczowe mogą wnikać w obszar skóry właściwej a cellulit staje się coraz bardziej widoczny.

Można zastosować nowoczesną terapię antycellulitową »

Niektórzy lekarza mimo, że nie ma badań, które by to potwierdzały uważa, że cellulit może być efektem uszkodzenia naczyń krwionośnych. Może tak być, że cellulit powstaje jako wynik osłabienia naczyń włosowatych i zmniejszenia krążenie w tkance podskórnej.

Za jeszcze jedną przyczynę cellulitu uważa się choroby układu chłonnego. Nie ma jednak naukowych dowodów dla tej teorii. Może być tak, że ograniczony przepływ płynu przy stanach zapalnych skóry może powodować pojawienie się cellulitu.

Inną przyczyną cellulitu może być palenie. Dym powstały podczas palenie osłabia wytwarzanie przez organizm kolagenu. On jest białkiem z którego zbudowana jest struktura tkanki łącznej. Jeśli tkanka łączna jest osłabiona komórki tłuszczowej łatwiej przenikają do skóry właściwej i powstaje pomarańczowa skórka.

Co najczęściej przyczynia się do powstania cellulitu

 • Niewłaściwa dieta. Szczególnie mam tutaj na myśli zbyt dużą ilość tłuszczów pochodzenia zwierzęcego w naszym pożywieniu.
 • Brak ruchu. Kobiety nie mają czasu, siły i ochoty na codzienne ćwiczenia. Codzienny wysiłek fizyczny pomaga redukować tłuszcz.
 • Zbyt obcisłe ubrania powodują, że utrudniony jest przepływ krwi oraz limfy w naszych tkankach.
 • Palenie sprawia, że nasza skóra jest gorzej dotleniona i odżywiona a to może doprowadzić do problemów z cellulitem.
 • Nadmierne opalanie się, eksponowanie skóry na słońce bez kosmetyków z filtrem sprawia, że skóra jest przesuszona i gorzej ukrwiona a przez to bardziej podatna na zmiany w tkance tłuszczowej.
 • Wady postawy takie jak skrzywienie kręgosłupa sprawiają, że zaburzone jest krążenie krwi w nogach.

  Główne przyczyny cellulitu

  Jeśli chcesz naprawdę zwalczyć swój cellulit nie wystarczy sięgnąć po jeden z łatwo dostępnych w aptekach kosmetyków na cellulit. Walka z cellulitem nie jest łatwa lecz niech motywacją do działania będzie chęć osiągnięcia do lata pięknej i gładkiej skóry tak, abyś nie musiała wstydzić się swojego wyglądu. Jak najszybciej zlikwiduj przyczyny cellulitu.

  • Pierwsza przyczyna cellulitu to brak masażu ciała. NIe musisz płacić za niego w gabinecie kosmetycznym. Codziennie masuj miejsca pokryte cellulitem szorstką gąbką a potem zastosuj prysznic z zimnej i ciepłej wody naprzemiennie. Po takiej kąpieli możesz również zastosować masaż kostkami lodu.

  • Cellulit może powstawać również wtedy, kiedy w Twoim organizmie brakuje wody. Wypijaj codziennie jak najwięcej wody mineralnej oraz herbat ziołowych.Dobrze jest pić około dwóch litrów płynów dziennie. Istotne jest również to co pijesz. Postaraj się ograniczyć picie napojów gazowanych, słodzonych soków i wody.

  • Na cellulit niekorzystnie wpływa wysoka temperatura. Jeżeli stosujesz depilacje ciepłym woskiem, gorące kąpiele oraz korzystasz z sauny możesz szybko mieć cellulit. Lepiej zamiast tego skorzystać z kriokomory albo zastosować zimny prysznic i zwykły depilator. Dzięki temu wygląd Twojej skóry poprawi się.

  • Brak ruchu może również sprzyjać cellulitowi i stać się jego przyczyną. Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia na Twoich udach może odkładać się tłuszcz. W takim przypadku udaj się na siłownię lub przeprowadź sama trening antycellulitowy. Każdy rodzaj ruchu pomoże Ci zwalczyć cellulit. Istotne jest jednak, aby sport był uprawiany regularnie.
  • Odstaw używki, ponieważ one mogą przyczyniać się do powstania cellulitu. Dym z papierosów może sprawić, że Twoja skóra będzie mniej elastyczna i gładka. Konieczne jest również odstawienie alkoholu. Dzięki temu poprawi się nie tylko wygląd Twojej skóry lecz również włosów i paznokci.
  • Cellulit może również powstawać jako efekt nadmiaru hormonów. Jeżeli stosujemy duże dawki progesteronu zatrzymywana jest w naszym organizmie woda i nie mogą być wypłukane toksyny. Problemy hormonalne, które są przyczyną cholesterolu mogą być wywołane również przez ciąże, stosowanie środków antykoncepcyjnych czy nie odpowiednią dietę. Jeżeli jesteś w ciąży sprawdź jak powinnaś w tym czasie zadbać o odpowiednią pielęgnacje swojej skóry.
  • Koniecznie zmień swojądietę Może być ona podstawową przyczyną pojawienie się u Ciebie cellulitu. Koniecznie zrezygnuj z niezdrowej, przetworzonej, tłustej żywności.

   Co sprzyja rozwojowi cellulitu

   Szczególnie narażone na rozwój cellulitu są kobiety białej rasy. Na rozwój cellulitu mają wpływ czynniki hormonalne (estrogeny) jak również budowa ludzkiej tkanki tłuszczowej i przegrodami tkanki łącznej. Niestety na te czynniki, które sprawiają, że pojawia się pomarańczowa skórka kobiety nie mają wpływu. Istotne są jednak też nawyki, styl życia, które można zmienić, aby nie mieć problemów z cellulitem. Po pierwsze każda kobieta borykająca się z problemami z cellulitem powinna zmienić nawyki żywieniowi. Sprzyjające dla rozwoju cellulitu są słodycze, żywność przetworzona, antybiotyki oraz hormony. Są nimi żywione również zwierzęta dlatego często razem z mięsem przedostają się do naszego organizmu.

   Częstym błędem współczesnych kobiet jest brak wysiłku fizycznego. Często dzieje się to z powodu braku czasu, siły i ochoty. Praca w biurze oraz stojąca sprzyjają zaburzeniom krążenia, problemom z żylakami. Problemy z krążeniem związane są nie tylko z naczyniami dużymi lecz również małymi. Aby przeciwdziałać zastoją krążenia w nogach wskazane jest chodzenie a nie stanie czy leżenie. Jeżeli kobieta ma pracę siedzącą czy stojącą powinna zadbać o przynajmniej pięcio minutowe spacery raz na jakiś czas. Wskazana jest również aktywność fizyczna, bieganie, spacery, pływanie, jazda na rowerze.

   Jeżeli się da przy problemach z cellulitem należy unikać chodzenia w butach na wysokich obcasach, obcisłych ubrań, które mogą powodować problemy z krążeniem a w dalszej konsekwencji może pojawić się cellulit.

   Czego unikać, aby pozbyć się cellulitu

   Coraz więcej kobiet boryka się z problemami z cellulitem. Z ostatnich badań wynika, że ten problem dotyczy aż osiemdziesiąt pięć procent kobiet. Trudno jest im zaakceptować przez to wygląd skóry co powoduje złe samopoczucie i brak pewności siebie. Są różne metody na zwalczanie cellulitu jak masaże, dieta, ćwiczenia.

   Jeżeli chcesz zwalczać cellulit naprawdę skutecznie i nie mieć z nim więcej problemów wystrzegaj się siedzącego trybu życia. Kobiety, które więcej siedzą np.w pracy są bardziej narażone na cellulit, dlatego powinny bardziej zadbać o codzienny, regularny ruch i ćwiczenia najlepiej na świeżym powietrzu.

   Innym szkodliwym elementem, który może wpływać na pojawienie się cellulitu jest alkohol. Picie alkoholu ma niekorzystny wpływ na naszą skórę i może nasilać problemy z nim związane. Dotyczy to zarówno mocnych trunków jak i tych, które często łączymy z napojami słodkimi. Jeśli jednak nie chcesz całkowicie zrezygnować z alkoholu korzystnie jest zastąpić kolorowe drinki lampką wina.

   Okazuje się, że zbyt częste picie kawy sprawia, że nasze nadnercza produkuje zbyt dużą ilość adrenaliny. Ten hormon sprawia, że nasza krew jest filtrowana z toksyn. Jeżeli więc chcesz mieć piękną skórę bez cellulitu ogranicz picie kawy lub zrezygnuj z niej całkowicie.

   Szczególnie kobiety lubią jeść słodycze. Niestety ma to zły wpływ na ich sylwetkę i może powodować nasilenie problemów z cellulitem. Najlepiej w takim wypadku zamiast słodyczy zdecydować się na owoc np. jabłko, gdy przyjdzie

   Szczególnie nie zdrowe jest jedzenie w fast foodach. Nie zawiera ono witamin i wartości odżywczych, które sprawiają, że skóra wygląda zdrowo. Jedzenie w fast foodach zawiera za to duże ilości węglowodanów, toksyn, cukrów prostych oraz tłuszczów. One oddziałują bardzo niekorzystnie na wygląd i stan naszej skóry.

   Pamiętaj, jeżeli nie chcesz mieć problemów z cellulitem unikaj soli. Ona sprawia, że woda jest zatrzymywana w organizmie. Nawet jeżeli nie solisz w składnikach Twoich posiłków, które kupujesz znajduje się duża ilość soli. Najlepiej więc zrezygnuj z solenia i wystrzegaj się jedzania takich przekąsek jak krakersy, popcorn czy paluszki.

   Bez względu na przyczynę cellulitu warto zadbać o to, aby cellulit zniknął raz na zawsze i nie pojawił się nigdy więcej. Spróbuj sprawdzonego sposobu na pomarańczową skórkę, który został przetestowany i wypróbowany przez ekspertów. .

Na celulit Na cellulit
Uwaga! Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak... »
Na cellulit
Pozbadz sie problemu z cellulitem raz na zawsze - zobacz jak

A tutaj są środki (żele i tabletki) na cellulit